EXPO ‘Sleepers and Dreamers’
Andro de Jong | (Persingen (Nijmegen e.o.))

SLEEPERS AND DREAMERS
Andro de Jong
23, 24, 25, 30 en 31 mei 12-17 uur
ZICHT Kunstruimte Persingensestraat 4 Persingen (tegenover het kerkje).
“Mijn werk is slechts een beperkte weergave van wat er zich in mij afspeelt, maar de verhalen waren er en zijn geleefd”.
‘SLEEPERS AND DREAMERS’, een expositie van Andro de Jong over lotsbestemming en maakbaarheid, verlangen en hoop.
Schilderijen, objecten, mixed media.
Andro gebruikt een sterke beeldtaal en werkt doorgaans aan meerdere werken tegelijk: “in mijn atelier onderzoek ik en vat samen, ik speel, ik teel en ik oogst”.
De expositie toont verschillende verhaallijnen binnen het thema, de kunstenaar blikt daarbij o.a. terug op zijn jeugd. Zo vertelt de serie werken ‘INTO THE MEADOWS’ over het wijds landschap waarin hij opgroeide, het vormde de basis voor zijn eenheidsbeleving met natuur en zijn behoefte aan vrijheid en manifestatie.
In andere verhalen komen onklaar gemaakte gereedschappen, tuimelkerken, planeet no. 8 en verwachtingsvolle eieren voorbij.
De kunstenaar verdiept zich in boeddhisme en andere levensbeschouwelijke tradities, zingeving en dualiteit versus non-dualiteit hebben zijn aandacht.
www.zicht-persingen.nl
www.androdejong.nl
Insta: androdejongart
www.androdejong.nl
11-05-2026 t/m 11-11-2026
