Jos Slottje
De Vijfhoekunstroute is door omstandigheden afgelast! Tabula Rasa - De 15e Vijfhoekkunstroute

UNUS PRO OMNIBUS, OMNES PRO (een voor allen, allen voor een)

SANCTUS VIRGIN IN SOLE (Heilige Maagd in de zon)

TIGER WORLD

VIRIBUS UNITIS (met vereende krachten)

HOMINES QUOD VOLUNT CREDUNT (Mensen geloven dat wat ze willen)

Mother earth
De Vijfhoekunstroute is door omstandigheden afgelast!
In 2020 vieren we ons derde lustrum. Het thema is: tabula rasa ( onbeschreven blad ). De opening, geïnspireerd op dit thema, is op vrijdagavond 15 mei om 20.00 uur in de Nieuwe Kerk.
Een leeg doek, een ruwe steen, een onbeschreven blad, dat is waar een kunstenaar doorgaans mee begint. Je zou het een tabula rasa kunnen noemen, al wordt dat begrip vaak gereserveerd voor de filosofische idee van de mens die als onbeschreven blad geboren zou worden. Dat was althans nog het denkbeeld van Aristoteles en later ook van onder anderen John Locke. Tegenwoordig is de visie in dit nature-nurture-debat een andere.
De letterlijke betekenis van tabula rasa is echter een ‘gladgemaakt wastafeltje’ (Van Dale).
Op 3 locaties is mijn werk te zien:
bij Kunst en Capuccino in de Gierstraat no. 8, Haarlem. 5 werken.
De Doelen, Bibliotheek centrum, Haarlem. 2 werken.
Nieuwe Kerk, Vijfhoek, Haarlem. 1 werk


Mensen en gebeurtenissen staan centraal in mijn collages en tekeningen.
Met name in de collages is het mijn bedoeling dat ze interessant blijven; ik vind het pas de moeite waard als je er elke dag weer iets nieuws in kunt zien.
Ik werk met gemengde technieken zoals o.a. met: foto's, tekeningen, teksten, ecoline en bladgoud.