Van Lieshout VI
Van Lieshout exposeert in het Kerkje van Persingen

Op 5 en 6 september exposeert Suzan van Lieshout (ook: Van Lieshout VI) in het kerkje van Persingen. Eerder dit jaar was haar werk o.a. te zien bij de alom bejubelde tentoonstelling Ver&Nabij in de Stevenskerk, maar tijdens het eerste weekend van september is in Persingen alleen haar kunst te bekijken. Tijdens deze expositie trakteert van Lieshout de bezoeker op haar nieuwste fotomontages en beelden in vilt. In de door haar gecreëerde wereld hebben thema’s als onrust over het bestaan, (de huidige) tijd, groei en vergankelijkheid een vaste plaats. Een hoofdrol is weggelegd voor de natuur, die zij beschouwt als veilige basis om altijd naar terug te keren. Tegelijkertijd beseft ze dat we als mensheid steeds verder af komen te staan van de natuur en natuurlijkheid. Die verontrustende gedachte – maar ook de verwondering over de kracht en de schoonheid van het leven – zie je terug in haar beelden.

I was on top of this mountain, near Maratea, in the south of Italy. On my left hand there was a huge statue of Christ constructed out of white marble. The holy figure looked out over the Tyrrhenian coast, as if he blessed all the little ants over there, down below in the valley. A threatening storm approached on the right, covering everything in a deep dark.
In this work I want to show this mystical experience, which represents the feeling of invisible forces, and our own insignificance.

'Never Unhappy Again' is het eerste werk uit mijn serie 'Medicijn en Maakbaarheid - Een zoektocht zonder bijsluiter (2015 - 2019).' Lees het hele verhaal over dit bijzondere project op https://vlvi.nl/medicijn-en-maakbaarheid.

'Pollen' | Photography x Fiber Art | Linen, Wool

'Plants', Photomontage 60x80cm. on fine art paper, 1/3
In mijn kunst wil ik een spiegel zijn van de huidige tijd. Ik vind het bijzonder dat ik tot de generatie mensen behoor die nog geleefd, gedacht en gewerkt heeft zonder computer, om vervolgens te participeren in een volledig gedigitaliseerde wereld. Dat zie je terug in mijn werk: het is een mix van beide, zoals ik zelf ook half virtueel en half in real life besta.
Mijn werk is moeilijk in een hokje te plaatsen, omdat ik me steeds laat leiden door wat mij op een bepaald moment het meest bezighoudt. Zo heb ik me verdiept in het thema ‘medicijn en maakbaarheid’. Daarbij heb ik onderzocht waar grenzen liggen, hoe wij in onze samenleving met medicijngebruik omgaan en wat voor een consequenties dat heeft voor ons als individu (lees en bekijk hierover meer in mijn portfolio). Het heeft geresulteerd in een aantal zeer diverse werken (2D/3D).
De basis van mijn autonome werk is vaak fotografie. Elke foto vraagt om een andere benadering. Ik laat me inspireren en leiden door het onderwerp, lijnen en structuren. Daarbij benadruk ik elementen die reeds in het beeld aanwezig zijn. Meestal is een kleine ingreep al voldoende. Bijvoorbeeld het scheppen van een nieuwe context door het wijzigen van kleur. Interessant vind ik ook het maken van fotomontages, waarbij twee totaal verschillende beelden op elkaar worden gelegd en samensmelten tot één nieuwe afbeelding, met een andere betekenis.
Ik hou dus van experimenteren. Steeds veranderende (digitale) ontwikkelingen en technieken zorgen voor voeding. Toch ben ik ook ‘oude’ materialen zoals olieverf, (olie)pastelkrijt of inkt blijven gebruiken. In 2024 ben ik, na de dood van mijn moeder, met zachte, warme materialen aan de slag gegaan: wol, zijde, vlas... met vilttechnieken verken ik de mogelijkheden. Na het werken met meer afstandelijke technieken en harde materialen (computer, medicijnen, gips, PLA) voelt dit meer als thuiskomen in mijn menselijke natuur. Een interessant gegeven, dat ik graag verder verken.
Belangrijke thema’s die steeds terugkeren in mijn werk zijn (de huidige) TIJD, verwondering, vergankelijkheid, winnaars en verliezers.
Het maken van een boek over ZEN (Het Grote Zen Doe boek - met Arno van Haren, Uitgeverij Sterck & De Vreese, 2024) heeft een belangrijke laag toegevoegd aan de wijze waarop ik naar de wereld kijk.
Contact
Van Lieshout VI
Jan van Goyenstraat 11
6522ES Nijmegen
Nederland
Tel: 0627161775
E-mail: suzan@vlvi.nl
www.vlvi.nl

21 dagen geleden bijgewerkt
Tentoonstellingen van Van Lieshout VI
#Verwacht
#Afgelopen
- Fotografie
- Multimedia
- Grafiek
- Design
- Installatie
- Conceptueel
- Ruimtelijk
- Textiel
- Diversen