Kunstuitleen Friesland
Expositie Cees Elzinga



Kunstuitleen Friesland
Expositie van 4 mei t/m 5 juni
Cees Elzinga (Hilversum, 1950
)
Cees Elzinga woont en werkt in Oudeschoot bij Heerenveen.
Hij studeerde in Nijmegen, psychologie en wiskunde, en had daarna een gevarieerde loopbaan in het bedrijfsleven en bij verschillende universiteiten.
Van 2014 tot 2017 studeerde hij aan de Klassieke Academie in Groningen en sinds 2017 maakt hij prenten op basis van houtsneden.
Zijn werk gaat over wat hem bezighoudt: ouder worden, zeilen, vrienden, het lijden, katten, vluchtelingen, over hoe wij met dieren omgaan, ongelijkheid, religie, mijn jeugd, oorlog. Meestal werkt hij met zwart/wit of grijzen.
Hij vindt het leuk om grafiek te maken en hij vindt dat zijn werk voor iedereen toegankelijk moet zijn. Grafiek kan in een oplage gedrukt en zo houdt hij zijn prijzen laag.
Het liefst maakt hij houtsneden omdat het hele procedé van het maken van een houtsnede (ontwerpen, tekenen op de plaat, papier kiezen en snijden, register maken, drukken) iedere keer weer een ambachtelijk avontuur is; het is altijd een spannend hoe het vorm heeft gekregen.
Regelmatig maakt hij prenten voor organisaties die hij belangrijk vindt: o.a. voor Ukrainian Red Cross, Varkens in Nood en onlangs voor Medical Aid for Palestinians.




Huur en verkoop van hedendaagse kunst voor particulieren en bedrijven.
Openingstijden
Dinsdag t/m zaterdag 12.00 - 18.00 uur.
(in de maanden juni, juli en augustus 's zaterdags gesloten)
Contact
Kunstuitleen Friesland
Jupiterweg 6
8938 AE Leeuwarden
Nederland
Tel: 058 2125400
E-mail: info@kunstuitleenfriesland.nl
www.kunstuitleenfriesland.nl

12 dagen geleden bijgewerkt
Tentoonstellingen van Kunstuitleen Friesland
#Nu te zien
#Afgelopen
- Schilderkunst
- Beeldhouwkunst
- Keramiek
- Grafiek