Galerie Kakelbont
En plein air

Opening op 6 juni 2026 met een feestelijke High Tea
Schilderen en tekenen in het licht van het moment.
In deze expositie staat het werken in de open lucht centraal: schilderen en tekenen direct naar de waarneming, midden in de buitenwereld.
De term en plein air (Frans voor ‘in de open lucht’) verwijst naar een belangrijke ontwikkeling in de kunstgeschiedenis. In de 19e eeuw trokken kunstenaars naar buiten als reactie op het academische schilderen in het atelier. Met name de Impressionisten braken met vaste regels en richtten zich op het vangen van licht, kleur en het vluchtige moment. Kunstenaars werkten in de openlucht om de veranderlijkheid van hun omgeving direct vast te leggen.
Ook in Nederland kent het schilderen in de open lucht een rijke traditie. Vincent van Gogh werkte in 1883 enkele maanden in Drenthe, waar hij het landschap en het leven op het platteland vastlegde. Zijn werk uit deze periode laat zien hoe direct werken naar de natuur een bron van onderzoek, verdieping en expressie kan zijn.
En plein air beperkt zich niet tot het landschap alleen. Ook dorpen, steden, havens en stranden vormen onderwerp, zolang het werk maar buiten, in direct contact met de omgeving tot stand komt. Het gaat om kijken, reageren en vastleggen in het moment.
Buiten werken vraagt om een andere manier van schilderen: sneller, losser en intuïtiever. Tegelijkertijd vormt het voor veel kunstenaars een eerste stap. Schetsen en studies die ter plekke ontstaan, worden later in het atelier uitgewerkt tot meer gelaagde schilderijen of tekeningen. In deze tentoonstelling zijn beide benaderingen te zien: spontane impressies naast meer uitgewerkte werken.
Deelnemende kunstenaars
Extern:
Herma van Bolhuis
Marianne de Bruyn
Joost Doornik
Simone Guezen
Edwin Grissen
Lida Hofstede
Gerda Viszer
Intern:
Titia Beukema
Christine Broersma,
José Geertzen
Tineke van Hielkema
Martin van Kampen
Margriet Kroeze
Erna Schuppert
Imme Söhne
Aaltje van der Velde
Maya Vlaanderen
Jan Pieter Volkers

Aquarel van Galerie Kakelbont door Haibing Helen Wang.
Galerie Kakelbont is sinds 2015 de naam van wat voorheen Villa Kakelbont en Galerie Paterswolde was. Min of meer hetzelfde vertrouwde concept in een nieuw jasje.
Galerie Kakelbont onderscheidt zich door een eigenzinnige manier van presenteren. Kunst staat hier niet los van de ruimte maar maakt deel uit van een gezellige, huiselijke omgeving. Als bezoeker ervaart u niet alleen afzonderlijke kunstwerken maar ook de onderlinge samenhang: verrassende combinaties, intieme hoekjes en een sfeer die uitnodigt tot langer rondkijken. Elke nieuwe expositie wordt op de eerste dag geopend met een feestelijke High Tea.
Galerie Kakelbont is bovendien meer dan alleen een expositieruimte. Het is een plek waar ontmoeting en culturele uitwisseling centraal staan. Naast kunst worden er ook kunstbenodigdheden, zelfgemaakte tassen & sieraden, woonaccessoires en vintage meubelen & kleding verkocht. Ook worden er regelmatig creatieve workshops georganiseerd. Deze combinatie van kunst, aandacht en beleving maakt een bezoek de moeite waard, ook voor wie niet regelmatig een galerie binnenstapt. Bovendien mag aangekochte kunst meteen worden meegenomen.
Openingstijden
Dinsdag t/m vrijdag: 12 - 18 uur
Zaterdag: 12 - 17 uur
Contact
Galerie Kakelbont
Hoofdweg 161
9765 CB Paterswolde
Nederland
Tel: 050-3096803
E-mail: kakelbont@galeriekakelbont.nl
galeriekakelbont.nl
35 dagen geleden bijgewerkt
Tentoonstellingen van Galerie Kakelbont
#Nu te zien
#Verwacht
#Afgelopen
Galerie Kakelbont op het prikbord
#Cursussen
#Workshops
- Schilderkunst
- Grafiek
- Tekeningen
- Diversen