4 (11)

Galerie Maurits van de Laar

Laatste week

Jantien Jongsma, Axel Linderholm, Derk thijs

Tentoonstelling t/m 17-05-2026 > Den Haag
Galerie Maurits van de Laar Jantien Jongsma, Axel Linderholm, Derk thijs

Jantien Jongsma, Kamille, 2026, inkt, aquarel op papier, 76 x 57 cm

Galerie Maurits van de Laar Jantien Jongsma, Axel Linderholm, Derk thijs (2)

Jantien Jongsma, De meisjes van Srping High, inkt, aquarel op papier, 50 x 65 cm

Galerie Maurits van de Laar Jantien Jongsma, Axel Linderholm, Derk thijs (3)

Axel Linderholm, zonder titel, 2025, olieverf op paneel, 40 x 30 cm

Galerie Maurits van de Laar Jantien Jongsma, Axel Linderholm, Derk thijs (4)

Axel Linderholm, I simply fell asleep, 2024, olieverf op paneel, 48 x 91 cm

Galerie Maurits van de Laar Jantien Jongsma, Axel Linderholm, Derk thijs (5)

Derk Thijs, zonder titel, 2025, olieverf op linnen, 145 x 130 cm

antien Jongsma deelt met Axel Linderholm en Derk Thijs de focus op de eigen leefwereld die ze in hun werk intensiveren en op een ander niveau brengen waardoor het gewone betoverd lijkt. Jantien Jongsma had al langer het idee samen met hen te exposeren.

Jantien Jongsma (1965) liet eerder in de galerie werken op papier zien waarin ze de mensen in haar woonwijk Slotervaart in folkloristische kostuums stak en een soort choreografie liet uitvoeren van dagelijkse handelingen als boodschappen doen of kinderen naar schoolbrengen. In haar nieuwe penseeltekeningen staat de lente centraal in de vorm van meisjes, bloemen. haar tuin en haar woonbuurt. De meisjes gaf ze uit de herinnering weer uit de tijd dat ze les gaf aan de plaatselijke middelbare school. Ze hebben een ontroerende kwetsbaarheid en openheid, tekenen bloemstillevens of hangen wat rond in het klaslokaal. In vergelijking met haar eerdere werk opgebouwd uit lagen over elkaar zijn de nieuwe tekeningen heel direct opgezet en licht helder van toon.

Axel Linderholm (1981 Stockholm) woont en werkt in Gouda. In zijn schilderijen komen verschillende genres als portretten, landschappen en interieurs aan bod die zijn verbonden met zijn eigen leven. Gebouwen en landschappen waar hij woonde in Berlijn, Vilnius en Manchester zijn ook een getuigenis van zijn ontwikkeling als mens en kunstenaar. Een interieur met zijn zoontje in een stoel, schaak spelende mensen of een park met golvend boomkruinen krijgen door intense blauwen en groenen een bijna magisch karakter. Ook is hij zich bewust van de traditie van de schilderkunst en herken je motieven uit het werk van Matisse of de manier waarop naïeve schilders ruimte weergeven en zet dat naar zijn eigen hand.

Ook bij Derk Thijs (1977) is de waarneming van zijn omgeving belangrijk. Een tijd land had hij een atelier in IJmuiden waar de rommelige architectuur van de haven en de fluïde vormen in het water hem fascineerden. In zijn werk probeert hij zijn observaties te koppelen aan zijn innerlijke beleving om te komen tot wat hij noemt het samensmelten van de binnen- en de buitenwereld. Soms geeft hij de waarnemer ook letterlijk weer zoals de kikker onderin de voorstelling die een grazend hert in het midden van het beeld schildert. In andere werk zet hij een alien achtige figuur aan een fornuis waardoor het alledaagse wordt opgeladen met een zekere vervreemding. Door de schaarse en borstelige verfbehandeling krijgt het beeld iets zinderends als een zonovergoten kamer van Pierre Bonnard.

Derk Thijs wordt vertegenwoordigd door Galerie Onrust, in 2004 won hij de Prix de Rome voor tekenen en grafiek.

Galerie Maurits van de Laar Den Haag

tentoonstelling 'Sinterklaas is niet bang', 25-jarige samenwerking Marcel van Eeden - Galerie Maurits van de Laar

Galerie Maurits van de Laar Den Haag (2)

Elmar & Elisabeth Trenkwalder, overzicht duo expositie januari / februari 2023

Galerie Maurits van de Laar Den Haag (3)

Henri Jacobs - GEOLOGIEËN & Plooien ploegen. Overzicht expositie april / mei 2023

De galerie, opgericht in 1991 in Den Haag, richt zich op werk waarin het persoonlijk engagement van de kunstenaar naar voren komt. In het programma is tekenkunst belangrijk omdat ideeën daar vaak het eerst vorm krijgen. Door het informele karakter en de directheid van het medium geeft de kunstenaars zich het meest bloot in het tekenen. De schilderkunst die getoond wordt is bijna altijd figuratief, ook hier is het persoonlijke belangrijk naast eigenheid of tegendraadsheid. Driedimensionaal werk heeft ook een uitgesproken persoonlijke vormentaal, ook is er onderzoek naar natuurlijk processen en nieuwe manieren om de ruimte te gebruiken. Daarnaast is er het besef, dat een galerie ook een podium voor experiment moet zijn. Minstens eenmaal per jaar realiseert een kunstenaar een installatie of project in de galerie.

Openingstijden

wo t/m za 12-18 u
laatste zondag vd maand 13-17 u

Contact

Galerie Maurits van de Laar
Toussaintkade 49
2513 CL Den Haag
Nederland
Tel: 0704492961
E-mail: info@mauritsvandelaar.nl

www.mauritsvandelaar.nl

Contactformulier


22 dagen geleden bijgewerkt

Stuur een bericht naar Galerie Maurits van de Laar