4 (12)

Hans Oosting

Expositie is afgelopen

Tekenen voor Alkmaar

Tentoonstelling 10-04-2025 t/m 18-05-2025 > Alkmaar
Hans Oosting Tekenen voor Alkmaar

tankstation Pettemerstraat

Hans Oosting Tekenen voor Alkmaar (2)

Friese brug in de regen

In het voorjaar van 2025 is de tentoonstelling ‘Tekenen voor Alkmaar’ van Hans Oosting te bezoeken in de Grote Kerk. Hans Oosting is een Alkmaarse kunstenaar die in 2024 een jaar lang zijn stad heeft getekend. Gewapend met zijn ipad heeft hij bekende en minder bekende stukjes van Alkmaar vastgelegd. In de digitale tekeningen zie je iconische gebouwen van de stad maar ook alledaagse taferelen. Skaters op de halfpipe, bezoekers die even warm worden in de bibliotheek op een regenachtige dag en een meeuw die even is neergestreken op het Canadaplein. De tentoonstelling ‘Tekenen voor Alkmaar geeft een intiem inkijkje in de stad.

Hans Oosting over het project:
“Alkmaar is de stad die we samen delen en ook samen maken. We hebben een rijk palet aan bewoners en bezoekers die allemaal hun eigen verhaal toevoegen aan het leven in de stad. Het fascineert mij hoe we allemaal van elkaar verschillen en daardoor elkaar aanvullen. En tegelijk is iedereen in de basis toch ook gewoon heel erg hetzelfde: als het regent vluchten we allemaal naar binnen, naar de warmte. En zo zitten al die mensen met hun eigen geschiedenis op een regenachtige dag in dezelfde bibliotheek.”

De tentoonstelling ‘Tekenen voor Alkmaar’ is van 11 april tot en met 18 mei 2025 te zien in de consistorieruimte van de Grote Kerk Alkmaar.

Hans Oosting Alkmaar
Hans Oosting Alkmaar (2)
Hans Oosting Alkmaar (3)

Hans Oosting (1964) is schilder en digitaal kunstenaar.

2024 staat in het teken van de stad Alkmaar en haar inwoners en bezoekers. Een aantal vragen houdt me bezig en vertaal ik in de tekeningen. Hoe gaan we met elkaar om? Is er ruimte voor respect en genegenheid? Waar worden we gelukkig van?

Daarnaast werk ik gestaag door aan materieschilderijen met meestal natuur als inspiratie. Gewoon omdat het zo geweldig is om aan deze schilderijen te werken en, ook voor mezelf, te genieten van het eindresultaat.

2022 stond geheel in het teken van stadpark de Hout in Alkmaar. Iedere week maakte ik minimaal drie werken in het park. In 2023 schreef ik de teksten voor het boek over de Hout dat onlangs in eigen beheer is uitgegeven en voor iedereen te bestellen. Stuur een mailtje via deze site en ik neem contact op.

Contact

Hans Oosting
Alkmaar
Nederland
Tel: 0651136427
E-mail: hm1997@me.com

naar de website

Contactformulier


26 dagen geleden bijgewerkt

Stuur een bericht naar Hans Oosting